Kamera bezpieczeństwa w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Hondurasie uchwyciła krwawą scenę brutalnej egzekucji. Jak widać, rzeczywistość w latynoskich więzieniach pozostaje bez zmian.
Ofiara to Nery López Sanabria (37 lat) – były handlarz narkotyków, którego notatki wykorzystane zostały kilka dni wcześniej w nowojorskim procesie, aby skazać (również za narkotyki) Juana Antonio „Tony’ego” Hernándeza. Kim on był? Aaaa – takim tam, tylko młodszym bratem prezydenta Hondurasu 😉
Na taśmie widać, jak zamaskowany strażnik otwiera jaskrawoczerwone drzwi bezpieczeństwa, zza których wyskakuje sześciu więźniów w białych koszulkach. Bynajmniej nie z lizakami. Jeden, uzbrojony w Uzi, otwiera ogień do swojego celu, natychmiast wysyłając go na drugą stronę. Reszta ziomków przystępuje do zadawania ciosów nożem oraz prób poszatkowania zwłok. W międzyczasie – dawno już martwa – ofiara zostaje jeszcze nafaszerowana co najmniej 30 kulkami. Tak – wiadomość została ewidentnie przekazana.
Gdy rodzina jest zagrożona, niektórzy nie przebierają w środkach. Tym bardziej że nie było trudno, aby macki prezydenta sięgnęły do jakiegoś prowincjonalnego więzienia i zaaranżowały zamach na gościa, który był kluczowym świadkiem w procesie jego brata. W zasadzie to była tylko formalność, aby gość został odpalony.
Dalszy los zamachowców nie ma chyba znaczenia – nie udało nam się znaleźć informacji o wyroku w tej sprawie. Najprawdopodobniej były to jakieś pionki, którzy byli już dawno skazani za morderstwa na dożywocia. Jedno dożywocie więcej nie robiło im różnicy.
Więzienie El Pozo
1. Lokalizacja
Miasto: Ilama. Departament: Santa Bárbara. Kraj: Honduras.
2. Rodzaj więzienia
Typ: Więzienie o zaostrzonym rygorze (maksymalne bezpieczeństwo). Zakres: Więzienie dla najcięższych przestępców, w tym osób skazanych za przestępstwa związane z narkotykami, brutalne przestępstwa oraz morderstwa.
3. Historia
Otwarcie: 2000 roku. Przeznaczenie: Budowane z myślą o zapewnieniu lepszej kontroli i bezpieczeństwa, ale zyskało reputację miejsca o wysokim poziomie brutalności.
4. Warunki i Infrastruktura
Design: Kompleks z blokami wysokiego bezpieczeństwa, w tym celami izolacyjnymi i sekcjami dla więźniów o szczególnym nadzorze. Bezpieczeństwo: Wieże strażnicze, ogrodzenia z drutem kolczastym, intensywne monitorowanie.
5. Populacja
Pojemność: Przeludnione, liczba osadzonych może przekraczać pojemność. Przestępcy: Najcięższe przestępstwa, w tym liderzy gangów i przestępcy narkotykowi.
6. Warunki życia
Higiena: Złe warunki sanitarno-epidemiologiczne, ograniczony dostęp do czystej wody i podstawowych środków higieny. Bezpieczeństwo wewnętrzne: Wysoki poziom przemocy, częste konflikty między gangami.
7. Przypadki i Incydenty
Przemoc: Brutalne incydenty, egzekucje więźniów, korupcja. Media: Częste krytyki związane z łamaniem praw człowieka i złymi warunkami życia.
8. Reformy i Kontrowersje
Reformy: Próby poprawy warunków i bezpieczeństwa, ale problemy z przeludnieniem i przemocą nadal są poważnym wyzwaniem. Kontrowersje: Krytyka za łamanie praw człowieka, brak odpowiednich standardów opieki nad więźniami.
Mi się wydaje że to nie od mefedroniarza kupili klamkę i nóż, tylko że sprzedał im to niejaki Alexis Carassco pseudonim „Gumiorz”
Służba więzienna do osądzania za kraty
przejebane
ciekawe skąd mieli klamkę oraz nóż
kupili od mefedroniarza
Kurwa jak sam z cieplym mu ogarnalismy je