Level 3

Egzekucja niemieckiego marynarza Jurgena Kantnera

Pan Kantner został porwany w listopadzie 2016 r., gdy on i jego żona Sabine Merz płynęli u wybrzeży Filipin i Malezji na swoim 53-metrowym jachcie. Niestety Pani Merz zginęła podczas porwania, a Kantner został wzięty jako zakładnik do dżungli w południowej prowincji Sulu (Filipiny), gdzie swoje terytorium ma organizacja terrorystyczna Abu Sayyaf.

CZYM JEST ABU SAYYAF?

Porywacze zażądali okupu w wysokości 500 000 funtów za uwolnienie Pana Kantnera. Niestety – mimo zapewne jego szczerych nadziei – okup nie został zapłacony i terroryści musieli dotrzymać danego słowa. Gdy tylko minął termin wpłaty, somalijscy terroryści opublikowali poniższe nagranie. Wysyłało ono jasną informację, że nikt się tutaj w tańcu nie pierdoli i brak kasy jest równoznaczny z tym, że maczety idą w ruch.

Jurgen i jego żona

Ciekawostką sprawy jest fakt, że ta sama para została już uprowadzona w 2008 r. przez somalijskich piratów i przetrzymywana w niewoli przez 58 dni, do czasu aż rząd wpłacił okup w kwocie 600.000 dolarów. Jak widać, wykorzystali już swoje szanse i tym razem nikt nie wpłacił złamanego grosza.

video
play-sharp-fill
losowe videomenuObdarcie kogoś ze skóry, usunięcie narządów i pozowanie do zdjęć nad ofiarą wskazuje, że u sprawcy mogą mieć miejsce pewne problemy psychologiczne.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy

Hide picture