Level 1

Tsunami w Japonii nagranie z kamery samochodowej

Straż pożarna

Tsunami które nawiedziło Japonię 11 marca 2011 r. okazało się dewastujące w skutkach. To właśnie jego efektem była awaria elektrowni atomowej w Fukushimie. Trzęsienie ziemi, którego epicentrum znajdowało się na dnie morza ok. 130 km od lądu, miało siłę dochodzącą do 7,2 w skali Richtera. Poniższa tabelka, zobrazuje wam, że mieliśmy do czynienia z naprawdę solidnym pierdolnięciem.

Skala Richtera Tabela
Skala Richtera

A jeżeli tabela nie wystarczy, to poniższe nagranie bardziej zobrazuje sytuacje. Oceaniczna woda – niczym wulkaniczna lawa – przedziera się przez wąskie japońskie uliczki, zgarniając ze sobą wszystko co napotka. Włącznie z autami i ich kierowcami. Chaos, zniszczenie, pożoga! W tych słowach można opisać krajobraz po przejściu Tsunami.

video
play-sharp-fill

Według szacunków (nie udało się ustalić dokładnej liczby ofiar), w wyniku tego kataklizmu zginęło prawie 16.000 osób, a 2500 uważa się za oficjalnie zaginionych. Faktycznie zginąć mogło o kilka tysięcy Japończyków więcej, jednak wiele ciał zostało zabranych do oceanu, aby już nigdy nie wypłynąć.

TRZĘSIENIE ZIEMI W JAPONII
Azja
losowe videomenu


[random_text_frame]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hide picture