To naprawdę mocne nagranie, na którym najprawdopodobniej widać przypadkowe morderstwo, przywędrowało do nas gdzieś z Ameryki Południowej. Na opublikowanym wideo widać młodą dziewczynę, która trzyma telefon na czubku swojej głowy i najwyraźniej jest świadoma tego, co ją czeka. Wie, że za chwilę w telefon — a przy tym w jej głowę — zostanie wymierzony cios drewnianą sztachetą. To najprawdopodobniej jakaś forma kary, którą musi ponieść ta biedna dziewczyna.
I wszystko wskazuje na to, że sprawcy źle wymierzyli siłę ciosu. Wydawać by się mogło, że chcieli tylko solidnie przywalić i dać nauczkę dziewczynie, a przy tym rozwalić telefon. Towarzystwo było zdecydowanie pogubione, gdy reakcja poszkodowanej okazała się niekoniecznie tym, czego się spodziewali.
Być może dziewczyna jest złodziejką telefonów i do dłoni przykleił jej się niewłaściwy egzemplarz? A może flirtowała przez SMS-y z niewłaściwym facetem? A może donosiła gliniarzom przy pomocy komórki? A może pstryknęła nim jakieś niewłaściwe zdjęcia? Tak naprawdę wszystko jest tylko naszym gdybaniem, bo możliwości jest wiele. Równie prawdopodobne jest to, że te zakute łby wymyśliły, że telefon będzie doskonałym amortyzatorem uderzenia i nie ma on żadnego związku ze sprawą. Nigdy nie wiadomo, jakie myśli kiełkują w ich pustych łbach.
Nie są znane żadne informacje na temat dalszych losów dziewczyny. To, co można ocenić po samym nagraniu, NIE nastraja zbyt optymistycznie co do dalszych losów poszkodowanej. Po uderzeniu widzimy ewidentne objawy nagłego i rozległego wylewu krwi do mózgu — paraliż twarzy, dysfunkcję układu oddechowego, a co ważne, wyraźnie widać — zespół sztywności odmóżdżeniowej.
To objaw powstający w wyniku uszkodzeń pnia mózgu. Cechuje się również głębokimi zaburzeniami świadomości oraz wzmożonym napięciem mięśni wszystkich kończyn. Sztywność odmóżdżeniowa występuje w ciężkich urazach pnia, w trakcie krwotoków mózgowych, niekiedy także w przypadkach guzów i zapaleń mózgu. Rokowanie jest przeważnie niepomyślne. Nawet przy światowej klasy opiece medycznej, do której przecież dziewczyna nie miała dostępu, byłaby bezużytecznym warzywem. Chyba dla dobra jej samej lepiej założyć, że jest pochowana gdzieś w tej dżungli. Jeśli jednak pobita kobieta przeżyła, to na 100% do końca życia będzie uczyć się mówić od nowa. I najprawdopodobniej nigdy się nie nauczy.
Objawy Zespołu Sztywności Odmóżdżeniowej
1. Sztywność mięśni
Osoby z tym zespołem mogą doświadczać znacznej sztywności mięśni, która prowadzi do ograniczenia ruchomości i może powodować ból oraz trudności w poruszaniu się.
2. Zaburzenia równowagi
Problemy z utrzymaniem równowagi są częstym objawem, co może prowadzić do częstych upadków i trudności w chodzeniu.
3. Zmiany w mowie
Mowa może stać się niewyraźna, wolna i trudna do zrozumienia, co jest związane z osłabieniem mięśni odpowiedzialnych za artykulację dźwięków.
4. Problemy z koordynacją
Koordynacja ruchowa może być znacznie upośledzona, co utrudnia wykonywanie precyzyjnych ruchów oraz codziennych czynności.
5. Zmiany w postawie ciała
Pacjenci mogą przyjmować nienaturalne, sztywne postawy, co może prowadzić do dalszych komplikacji zdrowotnych.
6. Problemy z oddychaniem
W zaawansowanych stadiach choroby, problemy z oddychaniem mogą wystąpić w wyniku osłabienia mięśni oddechowych.
7. Osłabienie intelektualne
W niektórych przypadkach mogą wystąpić zmiany w zdolnościach poznawczych, takie jak trudności w koncentracji i pamięci.
Jakie to jest przykre niesamowicie a zarazem wstrząsające. Brak słów
Życia już nie da