Top

Dranie zepsuli jej mózg

To naprawdę mocne nagranie, na którym najprawdopodobniej widać przypadkowe morderstwo, przywędrowało do nas gdzieś z Ameryki Południowej. Na opublikowanym video widać młodą dziewczynę, która trzyma telefon na czubku swojej głowy i najwyraźniej jest świadoma tego co ją czeka. Wie, że za chwilę w telefon – a przy tym w jej głowę – zostanie wymierzony cios drewnianą sztachetą. To najprawdopodobniej jakiś rodzaj kary, którą musi ponieść ta biedna dziewczyna.

I wszystko wskazuje na to, że sprawcy źle wymierzyli siłę ciosu. Wydawać by się mogło, że chcieli tylko solidnie przywalić i dać nauczkę dziewczynie, a przy tym rozwalić telefon. Towarzystwo było zdecydowanie pogubione, gdy reakcja poszkodowanej okazała się niekoniecznie tym czego się spodziewali.

POWODY

Dla dobra naszych rozważań, załóżmy następujący scenariusz. Nasi sprawcy mają romantyczno-metaforyczne podejście do tematu egzekwowania sprawiedliwości, a więc rozwalają telefon na głowie koleżanki, ponieważ powód, który stoi za tak brutalną karą, jest związany z telefonem. Voila! Prosta i trzymająca się elementarnej logiki rozkminka.

Być może jest złodziejką telefonów? A może flirtowała przez sms`y, z niewłaściwym facetem? A może donosiła przy jego pomocy policji? A może miała pstryknięte nim jakieś niewłaściwe zdjęcia? Tak naprawdę, wszystko jest tylko naszym gdybaniem. Równie prawdopodobne jest to, że te zakute łby wymyśliły, że telefon będzie doskonałym amortyzatorem uderzenia. Nigdy nie wiadomo, jakie myśli kiełkują w ich głowach.

video
play-sharp-fill

SKUTKI

Nie są znane żadne informacje nt. dalszych losów dziewczyny. To co można ocenić po samym nagraniu, NIE nastraja zbyt optymistycznie co do dalszych losów poszkodowanej. Po uderzeniu widzimy ewidentne objawy nagłego i rozległego wylewu krwi do mózgu – paraliż twarzy, dysfunkcja układu oddechowego, a co ważne, wyraźnie widać – Zespół sztywności odmóżdżeniowej.

Zespół Sztywności Odmóżdżeniowej

To objaw powstający w wyniku uszkodzeń pnia mózgu. Cechuje się również głębokimi zaburzeniami świadomości oraz wzmożonym napięciem mięśni wszystkich kończyn. Sztywność odmóżdżeniowa występuje w ciężkich urazach pnia, w trakcie krwotoków mózgowych, niekiedy także w przypadkach guzów i zapaleń mózgu. Rokowanie jest przeważnie niepomyślne. Nawet przy światowej klasy opiece medycznej, do której przecież dziewczyna nie miała dostępu, była by bezużytecznym warzywem. Chyba dla dobra jej samej, lepiej założyć, że jest pochowana gdzieś w tej dżungli. Jeśli jednak pobita kobieta przeżyła, to na 100% do końca życia będzie uczyć się mówić od nowa. I najprawdopodobniej nigdy się nie nauczy.

losowe videomenuSprawców masowych strzelanin, najbardziej interesuje strzelanie do ludzi.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarzy

Hide picture